Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

10.6.2009.

* Konzumace jedné mrkve denně může snížit riziko očních chorob až o 40 procent. Betakaroten obsažený v mrkvi slouží k produkci vitamínu A! Obsahují ho i meruňky, papaya, mango, nektarinky, broskve, špenát, brokolice, hrách nebo losos.

* Sloni jsou jediná zvířata na světě, která nedokáží skákat.


* Vědci v Austrálii odchytili nedávno exemplář ropuchy obrovské velikosti malého psa. Sameček jedovaté žáby měří 40 centimetrů a váží skoro jeden kilogram. Brrr!

* Matka tarantule zabije 99 % svých mláďat!


* Rybí maso pomáhá rozvoji mozkových buněk. Hlavně losos nebo makrela jsou zdrojem mastných kyselin, které mozku vydatně pomáhají. Tyto mastné kyseliny jsou důležité zejména pro vytváření membrán mozkových buněk. Ryby navíc obsahují zinek, další důležitý prvek pro mozek.

* Více lidí má strach z pavouků, než ze smrti!


* 62 procent návštěvníků nočních klubů a 72 procent rockových fanoušků má sluchové problémy - buď občasné výpadky sluchu nebo šumění v uších. Příliš mnoho decibelů napíná ušní bubínek, což vede k jeho poškození a později může vést až k hluchotě.

* Lední medvědi cítí člověka na 30 kilometrů daleko!


* Praváci žijí v průměru o devět let déle, než leváci.

* T. A. Edison (vynálezce žárovky) se bál tmy!


* Brusinkový džus obsahuje látky, které zabraňují rozvoji baktérií, takže může působit i jako prevence pro zdravý chrup. V ústech zabrání bakteriím přilnout k zubům a způsobovat tak zubní kaz.

* V Pensylvánii je zakázáno uzavřít manželství, pokud jsou ženich či nevěsta podnapilí.


* Velbloudi mají jako ochranu proti prachu na každém oku tři víčka.

* Šest mladých Němců vydrželo 101 hodin, tedy více než čtyři dny, pod sprchou. Překonali tak dosavadní rekord o jednu hodinu. Jejich výkon se zanese do Guinessovy knihy rekordů. Čtyři mladíci a dvě dívky ve věku od 17 do 25 let stáli pod sprchou v plavkách, důkladně namazáni krémem, aby si chránili před vodou pleť:-)


* Žraloci jsou imunní vůči všem známým chorobám včetně rakoviny.

* Nejsilnější sval v těle je jazyk.


* Hnědší části chleba, které vznikají například při toastování, mohou produkovat antioxidanty. Ty působí při prevenci proti poškození buněk, které urychluje jejich stárnutí.

* Delfíni spí s jedním okem otevřeným:-)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář